Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Niedrogie drzwi do mieszkania

 

Wchodząc do kilkupiętrowego bloku mieszkalnego, najczęściej można zauważyć, że większość, jak nie wszystkie drzwi wejściowe są identyczne. Najczęściej są one montowane na etapie budowy i już takie zostają. W kamienicach jest znacznie większa różnorodność.

Zakup najlepszych drzwi o mieszkania

drzwi do mieszkania w kamienicyPierwszą rzeczą jaką widzi osoba nas odwiedzająca są drzwi frontowe, be względu gdzie mieszkamy. Pełnią one rolę zabezpieczenia, ochrony termicznej przed zimnem, ale także stanowią element estetyczny. Idealne drzwi wejściowe powinny spełniać te wszystkie wymagania jednocześnie. Dostępne w salonach z drzwiami modele są podzielone na te, które przeznaczone są do domów i mieszkań. W samodzielnych budynkach można stosować drzwi z przeszklonymi elementami, natomiast w mieszkaniach montuje się modele w całości zabudowane. Drzwi do mieszkania w kamienicy mogą mieć dowolny kolor i materiał, choć klienci najczęściej decydują się na drewniane drzwi w ciemnych barwach. Drewno jest bardzo wytrzymałym materiałem, a poza tym bardzo dobrze się prezentuje przez wiele lat. Wewnątrz skrzydła mają one stalowy stelaż, który sprawia, że stają się niesamowicie wytrzymałe. Zabezpieczenia przed włamaniem i zniszczeniem znajdują się także w ościeżnicy, która stanowi nierozerwalną część z drzwiami. Choć w sprzedaży możemy kupić samo skrzydło drzwi, ościeżnicę czy elementy wyposażenia takie jak zawiasy czy klamki. Niekiedy mamy w dobrym stanie ościeżnicę i dlatego decydujemy się wtedy na zakup samych drzwi, bo tak jest taniej.

Ceny drzwi dostępnych na rynku są mocno zróżnicowane, gdyż zależą od wielu czynników. Przede wszystkim liczy się producent, model, zastosowane zabezpieczenia i dodatkowe wyposażenie. W końcowej wartości najczęściej zawiera się również montaż drzwi.

 

Niedrogie drzwi do mieszkania
Przewiń na górę