Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Nieinwazyjne usuwanie podwójnego podbródka

 

Podwójny podbródek to dość popularny kompleks, który dotyczy wielu kobiet. Obecność drugiego podbródka niekoniecznie jest związana z nadwagą, gdyż może być efektem zaburzeń układu krążenia bądź wady postawy. Nie każda kobieta jednak ma odwagę operacyjnie usunąć swój efekt, dlatego medycyna estetyczna oferuje coraz więcej zabiegów nieinwazyjnych. 

Sposoby usuwania podwójnego podbródka

usuwanie podwójnego podbródka bez skalpelaPierwszą metodą i najbardziej popularną jest liposukcja strzykawkowa, czyli zabieg odsysania tłuszczu z podbródka, a rekonwalescencja trwa maksymalnie 3 dni. Kolejna metoda to termolifting, który wykorzystuje działanie fal radiowych i mikronakłucia. Lipoliza iniekcyjna i mezoterapia igłowa to kolejny zabieg, który polega na wprowadzaniu pod skórę przy pomocy strzykawek różnego rodzaju substancji, które m.in. powodują rozkład tkanki tłuszczowej. Usuwanie podwójnego podbródka bez skalpela odbywa się poprzez wykorzystanie takich substancji jak kwas hialuronowy, biotyna, czy też krzemionka. Następną metodą jest laseroterapia, której głównym działaniem jest emisja fal elektromagnetycznych. Fale te powodują miejscowe ogrzewanie tkanek, powodując ich mikrouszkodzenia, a najogólniej rozumianym rezultatem takiego działania jest zwiększenie napięcia i poprawa jędrności skóry. Każdej kobiecie zaleca się działania zachowawcze, które polegają na utrzymywaniu prawidłowej wagi ciała, a także troski o odpowiednią postawę. Ponadto istnieje wiele ćwiczeń, które wzmacniają mięśnie twarzy i nadają jej zdrowego wyglądu.

Kompleksy kobiet bardzo często doprowadzają do decyzji o wykorzystaniu medycyny estetycznej. Jest to dość popularne podejście zwłaszcza w przypadku defektów, których nie można zlikwidować niemedycznymi sposobami, jak jest w przypadku krzywizn nosa lub całej twarzy. 

Więcej informacji na stronie: www.beautologyparlour.com.pl

Nieinwazyjne usuwanie podwójnego podbródka
Przewiń na górę