Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Obiady domowe czy catering?

obiad

Niedzielne, rodzinne obiady to niemal tradycja w polskich domach. To wtedy cała rodzina może się zebrać przy stole i spożyć razem posiłek, ponieważ w tygodniu często nie ma na to czasu.

Korzystając z usług firmy cateringowej coraz częściej możemy liczyć na ofertę pysznych obiadów domowych

obiadNiedziela jest czasem dla nas, żeby odpocząć, porozmawiać, nacieszyć się sobą, a dobre obiady szczecin domowe są tylko dopełnieniem miłego dnia. Coraz częściej jednak pojawia się na takich obiadach catering. Już nie samodzielnie gotujemy posiłki niedzielne, tylko zamawiamy catering i już jedzenie ze Szczecina mamy pod nosem. Czy to nie złamanie tradycji? Rodzinny obiad to także rodzinne gotowanie. Dzieci zawsze chcą pomagać dorosłym w ich ,,dorosłych” zajęciach, więc to dodatkowy czas dla rodziny. Kiedy jedzenie jest do nas dostarczane to zabieramy sobie ten cenny czas. Poza tym, catering nie jest taki zdrowy, jak to co sami przygotujemy. W końcu nigdy nie wiadomo, czy mięso było świeże, a owoce dojrzałe, bo po przygotowaniu posiłku ciężko jest to stwierdzić, jeśli ewidentnie nie widać śladów pleśni. Jedzenie często trzeba podgrzewać, przez co traci swój smak i konsystencję. To co domowe, to zawsze jest lepsze. Catering można zamawiać w ekstremalnych wypadkach, kiedy to musimy przyjąć kilkunastu gości, albo organizujemy jakąś uroczystość, jak ślub, stypa, urodziny, czy imieniny.

Wtedy catering wydaje się być uzasadniony. Nie zmieniajmy jednak rodzinnej tradycji i nadal przygotowujmy przynajmniej ten jeden obiad w tygodniu, który razem w spokoju zjemy, żeby nie marnować czasu na inne rzeczy, zamiast na spotkania w rodzinnym gronie.

Obiady domowe czy catering?
Przewiń na górę