Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Obuwie taktyczne na każdy teren

Do okazjonalnego wypadu na strzelanie asg nie potrzeba zbyt wiele. Nawet najzwyklejsze buty spokojnie nadadzą się do kilku godzin biegania po lesie. Jednak jako zapalonemu graczowi, uczestniczącemu aktywnie w manewrach, nie wystarczało mi noszenie zwykłych butów, które często okazywały się niezbyt odpowiednie do biegania w trudnych warunkach.

Sprawdzone buty terenowe

buty taktyczne policjaGraliśmy zarówno w pomieszczeniach jak i w lesie, więc potrzebne mi były buty uniwersalne, nadające się zarówno do biegania w budynkach, jak i w terenie. Większość butów taktycznych była przeznaczona tylko do jednego zastosowania, więc wybór był dość trudny. Terenowe buty były ciężkie i masywne, z grubą podeszwą zapewniającą świetną przyczepność, a taktyczne obuwie miejskie projektowane było z myślą o długim czasie noszenia, było wygodniejsze i lżejsze, aczkolwiek niezbyt nadawało się do lasu. Dopiero po dłuższych poszukiwaniach znalazłem odpowiednie buty dla siebie. Tego rodzaju buty taktyczne policja używała do akcji terenowych, i nadawały się one zarówno do chodzenia w nich po mieście, jak i w trudnym terenie. Z racji przeznaczenia, były one wytrzymałe i wodoodporne, a przy tym na tyle wygodne, by nie męczyć nogi nawet po wielu godzinach intensywnego biegania. Do wyboru miałem kilka modeli od wybranego przeze mnie producenta, od bardzo podstawowych, zwykłych butów po bardzo nowoczesne modele, posiadające warstwę termoaktywną i świetną wentylację.

Wybrałem model nie posiadający zbyt wielu nowoczesnych cech, za to bardzo wytrzymały, ze wzmacnianą konstrukcją i metalowymi czubkami. Były to ciężkie i wysokie buty, aczkolwiek bardzo wygodne, i noszenie ich nie różniło się zbytnio od noszenia obuwia sportowego. Dzięki nim, mogłem śmiało jeździć na gry w każdym terenie.

Obuwie taktyczne na każdy teren
Przewiń na górę