Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Odkurzacz ręczny akumulatorowy – zalety

Odkurzacz ręczny cieszy się coraz większą popularnością. Jest on niezwykle lekkim oraz niewielkim przenośnym urządzeniem, które skutecznie pomoże zachować porządek w pomieszczeniach, nawet w miejscach trudno dostępnych. Mimo, że z pewnością nie jest w stanie zastąpić tradycyjnego odkurzacza,  pomoże nam dotrzeć w miejsca, z którymi standardowy sobie nie poradzi.

Prostota sprzątania dzięki odkurzaczom ręcznym

odkurzacz ręczny akumulatorowyWśród dostępnych na rynku odkurzaczy ręcznych wyróżnić możemy dwa podstawowe rodzaje: bezprzewodowy oraz sieciowy. Jak łatwo się domyślić konieczność podłączania urządzenia do gniazdka umniejsza praktyczności odkurzacza. Z kolei odkurzacz ręczny akumulatorowy, zaliczany do urządzeń bezprzewodowych, sprawia, że sprzątanie jest dużo przyjemniejsze bez ciągle plątającego się kabla. Mimo, że czas jego pracy jest mocno ograniczony, zwykle jest to od 30-60 minut, możemy wówczas wysprzątać cały dom. Decydując się na zakup odkurzacza ręcznego warto wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. Pierwszym z nich jest przede wszystkim moc urządzenia. Jak łatwo się domyślić im większa – tym efektywniejsze będzie nasze sprzątanie. Pamiętajmy jednak, że w przypadku modeli akumulatorowych wysoka moc przekłada się na krótszy czas pracy. Decydując się na odkurzacz ręczny bierzemy pod uwagę przede wszystkim łatwość jego użytkowania. Wybrany model nie może zatem być zbyt ciężki, aby sprzątanie nie przypominało wizyty na siłowni. Dzięki lekkiej konstrukcji mamy bowiem niezwykłą łatwość w operowaniu urządzeniem.

Z pewnością nie raz zdarzyło nam się wyciągać tradycyjny odkurzać i męczyć się z jego okablowaniem, a także ogromnymi gabarytami tylko po to, aby posprzątać niewielkie zabrudzenie. Wiele osób ceni sobie właśnie odkurzacz ręczny w takich sytuacjach. Niewielki brud czy osad możemy w mgnieniu oka usunąć z pomocą niewielkiego urządzenia, który oferują nam producenci odkurzaczy.

Odkurzacz ręczny akumulatorowy – zalety
Przewiń na górę