Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Plastikowe samochody dla dzieci

Każde dziecko uwielbia zabawki i ma ich zapewne dużo w swoim domu. Dziewczynki z natury mają zabawki, które pozwalają im wcielać się w role gospodyń domowych i mam opiekujących się dziećmi, natomiast chłopcy wybierają zabawki, które mają pomóc w odgrywaniu roli dorosłego mężczyzny.

Pojazdy budowlane dla chłopców

plastikowa wywrotka budowlanaDzieci mają różne zabawki, takie które były użyte parę razy, a teraz leżą i zbierają kurz, oraz takie swoje wymarzone zabawkowe ” perełki”, bez których nie wyobrażają sobie ani jednej zabawy i wszędzie z nimi chodzą, nie ważne czy to sklep, czy odwiedziny u rodziny. Taką zabawką towarzyszącą mojemu małemu sąsiadowi była plastikowa wywrotka budowlana, którą dostał na urodziny od rodziców. Była to jego wymarzona zabawka. Wcześniej pisał listy do Świętego Mikołaja z prośbą o taką wywrotkę. Mimo, iż posiadał cały arsenał pojazdów ( ładowarki, betoniarki, wozy policyjne i strażackie, koparki i traktory), ta plastikowa wywrotka budowlana była jego wyśnioną zabawką. Kiedy ją w końcu dostał nie posiadał się z radości. Swoją drogą nigdy nie widziałam dziecka, które tak cieszyła plastikowa zabawka. Mały zabierał ją wszędzie a w nocy stała obok jego łóżka. W słoneczne dni bawił się nią w piasku. Oczywiście inne swoje pojazdy też lubił i bawił się nimi równocześnie np w kamieniołom. Wtedy pojazdy były mu bardzo potrzebne, jednakże najważniejszą rolę pełniła plastikowa wywrotka budowlana, której był kierowcą. Wydawałoby się, że to tylko zabawka, ale chłopiec dzięki niej wymyślał przeróżne zabawy rozbudzające jego myślenie.

Kiedy dziecko o czymś naprawdę marzy przez dłuższy czas, warto go posłuchać i spełnić jego prośbę. Dla dorosłych będzie to tylko zabawka, ale dla dziecka to coś, co może rozwijać jego wyobraźnię, logiczne myślenie i dać mu nieograniczoną możliwość zabawy i radości.

Plastikowe samochody dla dzieci
Przewiń na górę