Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Polecany system asekuracji

Bardzo często na budowach, na pracach na wysokościach zdarzają się wypadki. Bardzo często okazują się to groźne wypadki w których ktoś może zapłacić zdrowiem, albo życiem. Wypadki z wysokości są bardzo niebezpieczne i należy zachować szczególną ostrożność.

Montaż systemów bezpieczeństwa

montaż systemów asekuracyjnychPodczas pracy na wysokości ludzie często wykorzystują systemy asekuracji. Są to systemy zabezpieczające przed ewentualnym upadkiem z wysokości. Montaż systemów asekuracyjnych wiąże się przestrzeganiem kilku etapów. Na początku należy określić jaki system należy zamontować, bo oczywiście w różnych sytuacjach są wykorzystywane inne systemy. Jeśli ktoś pracuje przy elewacjach i tym podobnych to jako zabezpieczenie montuje się siatkę. Siatkę montuje się w okół rusztowania. Zabezpiecza ona przed upadkiem z rusztowania. Oczywiście siatka musi być odpowiednio naprężona, aby zapewniała bezpieczeństwo. Są oczywiście jeszcze inne systemy asekuracji prac na wysokości. Na dachach z kolei montuje się specjalne blaszki z otworami przez które przeciąga się line. Do liny z kolei jest przyczepiany pracownik, żeby w razie upadku nie spadł z tego dachu. Liny są bardzo wytrzymałe i nawet mocne szarpnięcie nie jest w stanie przerwać liny. Tak samo jeśli chodzi o te blaszki to są wykonane z bardo dobrego metalu, który jest stabilny i nie wygina się. Osoba pracująca na wysokości może czuć się w bezpiecznie. Systemy asekuracji są wymagane podczas prac na wysokościach.

Ogólnie montaż różnych systemów asekuracji jest niezbędnym elementem przed rozpoczęciem pracy na wysokości. Odpowiednie przepisy bhp tego wymagają i takie miejsca są często kontrolowane. Na rynku jest wiele systemów asekuracji, wybór zależy głównie od miejsca pracy, czy to jest dach, czy inne miejsce.

Polecany system asekuracji
Przewiń na górę