Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Pomalowane paznokcie bez odprysków?

Wiele kobiet uważa pomalowane paznokcie od dłoni czy też od stóp za naturalne, wizualne wykończenie swojej codziennej stylizacji. Oczywiście, aby pomalowane paznokcie dawały pożądany efekt, muszą być pomalowane dobrej jakości lakierem do paznokci, który będzie odpowiednio wyglądał na płytce paznokcia, ale również będzie cechował się dużą wytrzymałością na wszelkiego typu uszkodzenia. W tym na uszkodzenia najczęstsze, które powodują odpryski lakieru.

Lakier odporny na odpryski

lakier hybrydowy bez odpryskówOdpryski lakieru na paznokciach są chyba najczęściej występującym problemem, kiedy pomalujemy paznokcie i wykonujemy codzienne czynności. Jednocześnie jest to problem, który dość mocno rzuca się wizualnie w oczy. Z tego też względu producenci lakierów starają się opracować taką formułę swoich produktów, by były one całkowicie odporne na odpryskiwanie – zarówno z przyczyn mechanicznych, jak i z przyczyn zetknięcia z łagodnym środkiem chemicznym (np. płynem do mycia naczyń). Chociaż zwykłe lakiery stale podlegają ulepszeniom, na rynku pojawiły się lakiery, których wykorzystanie w stylizacji naszych paznokci umożliwia osiągnięcie bardzo wytrzymałego efektu, dzięki czemu odpowiednim wyglądem naszych paznokci możemy cieszyć się przez długie tygodnie – nie zaś godziny. Produktem tym są oczywiście lakiery hybrydowe, których wytrzymałość utwardzana jest światłem lampy UV. Jeśli chodzi o lakier hybrydowy bez odprysków czy chociażby ryzyka ich powstania pozwoli nam on w pełni efektywnie wykonywać wszelkie domowe czynności takie jak, np. sprzątanie.

Manicure przy użyciu lakieru hybrydowego możemy zrealizować u kosmetyczki, stylistki paznokci, ale również w naszym domowym zaciszu, jeśli tylko wyposażymy się w odpowiednie akcesoria. Do akcesoriów tych należy na pewno, wspominana już lampa UV, a także lakiery, odżywki i wymagane wzmacniacze, które chronią jednocześnie płytkę paznokcia przed zniszczeniem.

Pomalowane paznokcie bez odprysków?
Przewiń na górę