Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Poszukiwania koszuli nocnej do karmienia

Kilka tygodni temu urodziłam swoje pierwsze dziecko. Od początku karmiłam je piersią. Było to dla mnie bardzo wygodne, ponieważ nie musiałam grzać mleka, ani wyparzać butelek. Jedynie w nocy miałam problem. Mleko często wyciekało mi z piersi, a poza tym ciężko było mi przystawić dziecko do piersi przez koszulę nocną. Musiałam znaleźć jakieś rozwiązanie tej sytuacji.

Zalety specjalnych koszuli nocnych do karmienia

koszula nocna do karmieniaDoszłam do wniosku, że najlepiej będzie pójść do sklepu z ubraniami dla kobiet w ciąży i młodych mam i zapytać o jakąś konkretną koszulkę, która będzie wygodna w takiej sytuacji. Jak się okazało, to był naprawdę bardzo dobry pomysł. Sprzedawczyni od razu poleciła mi odpowiednie ubranie. Była to koszula nocna do karmienia. Zapewniała mnie ona, że koszulka jest bardzo wygodna, ponieważ posiada wzmocnienie na części piersiowej. Można założyć pod nią wkładki laktacyjne, dlatego nawet jeśli w nocy będę mieć upławy nadmiaru pokarmu, nie pobrudzę pościeli. Koszulka była rozpinana na całej długości, co pozwalało na wygodne dostawienie dziecka do piersi. Od razu zdecydowałam się ją zakupić, tym bardziej kiedy usłyszałam, że jest ona akurat dostępna w promocyjnej, niskiej cenie. Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór. Zaczęłam z niej korzystać jeszcze tego samego dnia, a w zasadzie w nocy.

Muszę przyznać, że była ona bardzo wygodna. Przede wszystkim była obszerna i luźna, przez co nie uciskała w żadnym miejscu, a jednocześnie zapewniała komfort karmienia piersią. Lekki bawełniany materiał zapewniał odpowiedni przepływ powietrza, dlatego nie pociłam się w niej, a wszelkie plamy spierały się bardzo szybko, nawet przy praniu ręcznym. Łatwo się ją także prasowało i nie gniotła się w szafie. Jestem bardzo zadowolona.

Poszukiwania koszuli nocnej do karmienia
Przewiń na górę