Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Praca dla osób niepełnosprawnych przy sprzątaniu

Czasami zdarza się w życiu, że choroba na tyle nas ogranicza, że nie możemy podjąć pracy tak intensywnie jak dawniej a renta często nie starcza na godne życie. Sprzątać trzeba.

Sprzątanie w Wałbrzychu jest popularne.

sprzątanieNa szczęście osoby dostające rentę mogą do pewnego pułapu zarabiać i tylko dzięki temu mogą nie tylko zarabiać ale i pobyć między ludźmi. Taka aktywizacja zawodowa jest niezwykle ważna w przypadku osób, którym choroba nagle odbiera nie tylko zdrowie ale i pracę. Często towarzyszy temu depresja, zamykanie się w domu, tylko szybka interwencja rodziny i przyjaciół lub też psychologa może sprawić, że osoba będzie mogła aktywnie walczyć z chorobą a także wykonywać pracę. Oczywiście nie każda chora osoba może pracować, ale jeśli czujemy się na siłach i lekarz na to pozwala można jak najbardziej podjąć pracę. Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności są bardzo chętnie widziane prawie we wszystkich firmach, w szczególności każda firma ochroniarska bazuje na tego typu pracownikach. Owszem może i pieniądze nie są duże ale praca bywa łatwa i przyjemna. Osoby takie mogą pilnować obiektów takich jak fabryki czy instytucje lub po prostu siedzieć na recepcji i kontrolować wejścia i wyjścia gości. Z tego typu usług bardzo często korzystają instytucje publiczne. Wiele firm woli jak pan z dyżurki raz na jakiś czas zrobi obchód terenu zakładu oraz będzie kontrolował zapisy telewizji przemysłowej. Ochrona to jest oczywiście jedna z opcji zatrudnienia. Jednak jeśli nie możemy z jakiegoś względu podjąć taką prace to może sprzątanie w Wałbrzychu, mycie okien i inne prace porządkowe mogą nas zainteresować. W wielu marketach mężczyźni na rencie myją podłogi specjalnymi maszynami czy też układają kosze na zakupy lub też przygotowują makulaturę i folię do recyklingu. Minusem tej pracy jest na pewno to, że praca ta wymaga siły i niestety nie jest ona dobrze płatna. Jeśli mamy jakieś specjalne umiejętności i nie pogarszają one naszej choroby to możemy spróbować poszukać pracy w tej właśnie branży.

A najlepiej poszukać jaki w naszym mieście są zakłady pracy chronionej i wybrać najbardziej nas interesujący. Sprzątanie to coś co nas prześladuje.

Praca dla osób niepełnosprawnych przy sprzątaniu
Przewiń na górę