Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Precyzyjne cięcie stali

Coraz więcej firm zajmujących się produkcją elementów ze stali i nie tylko stawia na samodzielność działania. Cel takiego działania jest jeden, mianowicie chodzi o maksymalne cięcie kosztów produkcji i maksymalizację wypracowanego zysku. Aby jednak działać samodzielnie, potrzeba wielu inwestycji w niezbędny sprzęt i maszyny. Są to jednak inwestycje, które prędzej czy później zwracają się inwestorom z naddatkiem.

Użytkowanie przecinarek plazmowych

przecinarki plazmoweObróbka stali to przysłowiowy ciężki orzech do zgryzienia. Potrzeba do tego nie tylko nowoczesnego parku maszynowego, ale również masy doświadczenia. Jedną z maszyn, której obsługa wydaje się dość prosta jest przecinarka plazmowa. Jednak prostota obsługi w tym przypadku jest złudna, bowiem operator bez doświadczenia może wyrządzić sporo szkód, od zniszczenia ciętego detalu, aż po mniej lub bardziej poważne uszkodzenie maszyny. Wszystkie przecinarki plazmowe wymagają specjalnych zasad bezpieczeństwa podczas ich obsługi, bowiem palnik plazmowy wchodzi w ludzkie ciało jak w masło. Należy wyeliminować możliwość kontaktu palnika plazmowego ze skórą do minimum. Nawet najostrożniejszy operator może popełnić błąd i stracić palec lub rękę. Bardzo niebezpieczna może okazać się rutyna, bo do wypadku wystarczy tylko chwila nieuwagi. Nie mniej jednak przecinarki plazmowe bardzo ułatwiają obrabianie dużych arkuszy blach, ponieważ pozwalają na szybkie wycinanie niemal dowolnych kształtów z blach różnej grubości.

Każdy detal po cięciu plazmowym ma odpowiednio gładkie krawędzie, co pozwala oszczędzić czas i pieniądze na szlifowaniu detali wykonywanych tradycyjnymi metodami na przykład na prasach i gilotynach. Dzięki temu, że krawędzie są bardzo gładkie, możemy detale niemal odrazu wysyłać do klienta finalnego lub podwykonawcy.

Precyzyjne cięcie stali
Przewiń na górę