Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Problemy przy stawianiu dachu

dachy

I stało się. Nasz piękny dom w Konstancinie Jeziorna w końcu jest gotowy do zamieszkania. Jednak przeszliśmy bardzo długą drogę żeby to nastąpiło. Pierwszym problemem oczywiście okazało się dostanie kredytu na budowę domu.

Profesjonalnie wykonane dachy tylko przez fachowców

dachyTrzeba było przynieść ogromną ilość dokumentów, później kolejną partię dokumentów podpisać i po jakiś czasie w końcu otrzymać pieniądze na konto. Ale oczywiście nie całość. Przy budowie domu co jakiś czas dostaje się pewną kwotę, nigdy nie dostaje się jej w całości. Kiedy wszystkie formalności mieliśmy już załatwione mogliśmy zacząć budowę. Plany domu były i ekipy budowlane również. Zaczęliśmy budować wczesną wiosną. Byłam bardzo zadowolona kiedy mury szybko szły w górę. Jednak problem nastąpił kiedy miała wejść kolejna ekipa zajmująca się stawianiem dachów. Przez pierwsze dwa dni nikt z pracowników firmy, która ogłaszała się, że kładzie super dachy, nie pojawił się. Przyszli trzeciego dnia i byli zaledwie dwie godziny mówiąc, że potrzebują jeszcze tygodnia czasu żeby skończyć stawiać dach gdzieś indziej. Nie mogliśmy sobie z mężem na to pozwolić dlatego zerwaliśmy z nimi umowę. Na całe szczęście szybko znaleźliśmy firmę od stawiania dachów. Bałam się tylko, że nie będą profesjonalistami i sobie nie poradzą, ale kiedy zobaczyłam z jakim zaangażowaniem wykonują swoją pracę, odetchnęłam z ulgą. Panowie solidnie wykonane dachy z Grójca w ciągu dwóch tygodni dzięki czemu nadrobiliśmy straty czasowe po przedniej ekipie. Kiedy skończyli można było wstawiać okna i drzwi. Oczywiście do tego doszła cala hydraulika, podpinanie prądu. Jednak w dniu dzisiejszym wszystko jest już gotowe.

 

Możemy się wprowadzać. W naszym domu jest już całe umeblowanie i nawet ogródek jest już pięknie zrobiony. Tak więc dzisiaj pierwsza noc w naszym nowym domu. Mam ogromną nadzieje, że będziemy w nim szczęśliwi i będzie nam się w nim dobrze mieszkało.

Problemy przy stawianiu dachu
Przewiń na górę