Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Profesjonalne sekatory Felco

Sklepy ogrodnicze są pełne przeróżnych narzędzi, które są wykorzystywane w pracach ogrodniczych. Z pewnością przynajmniej część z nich posiada każda osoba, która częściej lub rzadziej wykonuje poszczególne prace w ziemi i na roślinach.

Do czego służy sekator?

sekatory felcoMyśląc o narzędziach ogrodniczych, większość osób wymieni łopatę, grabki czy nawet siekierę. Jednak to nie wszystko co mamy w warsztatach, ponieważ jest jeszcze wiele innych, mniejszych narzędzi i przyborów, bez których ciężko się obejść. Mowa tu jest o sekatorach, które szczególnie doceniają osoby posiadające liczne kwiaty, krzewy czy nawet drzewa owocowe. Jest to narzędzie służące do ucinania i przycinania i nie należy go mylić z nożycami, które do prac ogrodowych zupełnie się nie nadają. Na rynku znajdziemy wielu producentów tychże narzędzi, z czego najlepsze jakościowo są sekatory Felco. Jest to znana na naszym rynku marka, która od lat towarzyszy profesjonalistom, czyli osobom zawodowo związanym z ogrodnictwem. Wśród szerokiej oferty narzędzi i nie tylko, jakie oferuje marka Felco, znajdują się sekatory dla osób lewo i praworęcznych albo dla obu jednocześnie. Są one wykonane z wysokiej jakości stali hartowanej, która jest odporna na działanie czynników atmosferycznych i przede wszystkim korozji. Wyprofilowane ostrze o niebywałej ostrości jest niczym miecz samuraja na wszelakie krzewy, pędy drzew czy kwiaty. Korzystając z nich używamy znacznie mniej siły, ponieważ posiadają specjalnie patentowane amortyzatory.

Dzisiejsze sekatory są zupełnie inne niż te, które można było znaleźć w sklepach jeszcze kilkanaście lat temu. To prawdziwi pogromcy wszelkich roślin, a także drutów i przewodów, które często trzeba zakładać lub ściągać. Na pewno takie narzędzie powinno się znaleźć w każdym ogrodzie.

Profesjonalne sekatory Felco
Przewiń na górę