Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Prowadzenie gabinetu rehabilitacyjnego w Krakowie

 

Zawsze interesowałam się zdrowiem. Dlatego też poszłam na studia związane ze zdrowiem. Kształciłam się w kierunku rehabilitacji. Podczas studiów planowałam, że jak nikt mnie nie zatrudni to będę miała taki fach, że mogę sama coś otworzyć, to znaczy gabinet i przyjmować wtedy na rehabilitację. 

Rehabilitacja w dobrym gabinecie

gabinet rehabilitacyjny KrakówWiem jak ważna jest prawidłowa rehabilitacja. Tutaj potrzeba dużo czasu na zregenerowanie odpowiednich części ciała, w zależności co dolega. Jedni mogą krócej uczęszczać na rehabilitację, a inni dłużej. Jak mówiłam zależy to od stanu pacjenta. Oprócz tego trzeba ćwiczyć pod okiem fachowego specjalisty, który zna się na rzeczy i wie co robić, jak poprowadzić daną rehabilitację. Po za tym ważny jest sam gabinet. Bez odpowiedniego sprzętu mogło by być ciężko poprowadzić ćwiczenia. Po pięciu latach pracy u kogoś jako rehabilitantka, postanowiłam spróbować własnych sił i otworzyłam własny gabinet rehabilitacyjny kraków jest miastem, gdzie można znaleźć dużo pacjentów wymagających rehabilitacji, więc śmiało mogłam otwierać gabinet. Mając dyplom w kieszeni z tego kierunku i pięcioletnie doświadczenie wiedziałam co robić. Znalazłam idealne miejsce na urządzenie gabinetu. Lokal składa się z kilku pomieszczeń i to bardzo sporych. Bardzo szybko udało mi się załatwić wszystkie formalności z wynajęciem lokalu oraz załatwieniem wszelkich spraw związanych z założeniem działalności gospodarczej. Teraz tylko został zakup odpowiedniego sprzętu do rehabilitacji i oczywiście zatrudnienie pracowników, co najmniej dwóch. Na sprzęt medyczny dostałam dofinansowanie. Będę mogła też przyjmować pacjentów na rehabilitację w ramach NFZ. Mój lokal znajduje się blisko szpitala, więc na pewno będę miała dużo chętnych.

Po studiach miałam prosty plan, zdobyć doświadczenie zawodowe co najmniej pięcioletnie i po tym okresie otworzyć własny gabinet rehabilitacyjny. I to się udało. Zostały już tylko drobne poprawki w aranżacji pomieszczeń i będę mogła zaczynać pracować na własny rachunek, jednocześnie pomagając ludziom którzy potrzebują pomocy w rehabilitacji. 

 

Prowadzenie gabinetu rehabilitacyjnego w Krakowie
Przewiń na górę