Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Przetwory z owoców

Kiedy robi się na polu coraz zimniej, jest dużo mniej słońca, a dni są krótkie, to każdy z nas poszukuje smaku lata. Znaleźć go możemy w produktach wykonanych z sezonowych owoców i warzyw. Będą one pełne smaku i zapachu lata.

Smak popularnych przetworów owocowych  

przetwory owocowe sklepZapasy na zimę zawsze robiły nasze babcie i mamy, bo to smaki, po które każdy chętnie sięga w zimowe wieczory. Przygotowując naleśniki dla dzieci, niezastąpione będą domowe marmolady, czy pyszne dżemy owocowe, które nadadzą im niesamowitego smaku. Przetwory owocowe sklep z ekologiczną, zdrową żywnością będzie posiadał bez dodatku cukru. Nową metodą na przygotowywanie dżemów, jest dodanie do gotującego się przetworu odrobiny soli, która wydobędzie z owoców ich naturalną słodycz. Oczywiście do przygotowywania przetworów, konieczne są słodkie i dojrzałe owoce, bo tylko wtedy przetwory będą smaczne. Jednak najwięcej osób stosuje tradycyjne metody ich przygotowywania, czyli dosypują sporą dawkę cukru. W sklepach dostaniemy przeróżne dżemy owocowe, gęste marmolady i konfitury z całymi owocami. Także kompoty i soki, które doskonale smakują z niewielką ilością wody. Wszystkie przetwory są szczelnie zamykane w wyparzonych słoikach, które należy poddać procesowi pasteryzacji, który powoduje zassanie wieczka i odizolowanie zawartości od dostępu powietrza. Takie produkty mogą być przechowywane w warunkach domowych nawet kilka lat bez obawy o ich świeżość. Zrobienie przetworów w domu, wymaga sporo czasu, dlatego niektórzy wolą je kupić.

Przetwory owocowe nie są drogie i możemy je kupić w każdym sklepie spożywczym, markecie, czy w sklepach z ekologiczną żywnością. Poza owocami w słoikach, można też spotkać przetwory warzywne, które są niezastąpione przy obiedzie z rodziną. 

Przetwory z owoców
Przewiń na górę