Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Punkty kasacji pojazdów

Po zakupie firmy, która niedawno ogłosiła upadłość, okazało się iż nasz park maszynowy zapełnił się pojazdami mocno przestarzałymi, nadającymi się obecnie wyłącznie do kasacji i przeznaczenia na części. Mieliśmy bowiem znacznie lepsze samochody, będące również w znacznie lepszym stanie, więc stare pojazdy nie były nam w ogóle potrzebne.

Sprawna kasacja samochodów z dużym przebiegiem

złomowanie samochodu poznańNajlepszym wyjściem na pozbycie się samochodów było oddanie ich do kasacji, gdyż w ten sposób mogliśmy nie tylko zwolnić miejsce garażowe w nowym obiekcie, ale również odzyskać część środków, jakie zainwestowaliśmy w nowy obiekt. Nie wszystkie warsztaty skupujące samochody do złomowania oferowały jednak atrakcyjne ceny. Wręcz przeciwnie, większość z nich oferowała niemal symboliczną zapłatę, co niekoniecznie było atrakcyjnym rozwiązaniem. Dopiero po dłuższych poszukiwaniach znaleźliśmy warsztat oferujący atrakcyjną cenę za złomowanie samochodu Poznań był główną siedzibą firmy do której owy warsztat należał, aczkolwiek działała ona również w kilku innych miejscowościach w województwie. Skupowała również samochody spoza regionu, aczkolwiek wtedy nie obowiązywał darmowy odbiór samochodów za pomocą lawet. Z racji iż mieliśmy dość dużo pojazdów do oddania, przeszło dwadzieścia, zaoferowano nam możliwość odsprzedania wszystkich sprawnych części w owych samochodach po cenie znacznie bardziej opłacalnej niż koszt złomowania całego samochodu.

Wedle pracowników warsztatu, części zamienne były zawsze potrzebne, dlatego też szybko znajdowały nowych nabywców. Pojazdy zostały zabrane przez pracowników warsztatu, choć oczywiście odbiór był przeprowadzony w kilku seriach, z racji dużej ilości pojazdów jakie musiały być odebrane. Nie mieliśmy również najmniejszego problemu z otrzymaniem zapłaty za nie.

Punkty kasacji pojazdów
Przewiń na górę