Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Rodzaje płyt poliwęglanowych

Coraz popularniejsze w budownictwie płyty poliwęglanowe, to nie tylko wyjątkowe tworzywo, z którego można stworzyć wiele produktów lub zamienników wielu znanych i często używanych materiałów. Mają wiele właściwości, dzięki którym prześcigają się w użyteczności z resztą materiałów. Zwłaszcza w postaci płyt, gdyż wówczas sięga się po nie chętnie w budownictwie.

Różnica między płytą litą a komorową

lity poliwęglan cenaGłównym podziałem między płytami, z których korzysta się na budowie, to płyty komorowe i lite. Różnią się one głównie z wyglądu i zastosowaniu. Komorowa jest stworzona z dwóch płyt, a pośrodku znajdują się tunele i małe ścianki wspierające. Dzięki temu konstrukcja ta jest dużo mocniejsza i wytrzymalsza. Można na tym położyć spory ciężar i nic się nie stanie. Dodatkowo cena za metr kwadratowy waha się, od około 50 zł za metr do nawet 150. wszystko zależy od tego, jaka to dokładnie ma być płyta. Zupełnie inaczej jest w przypadku litowej, gdzie znajduje się tylko dolna granica ceny. Jeśli chce się kupić lity poliwęglan cena, zaczyna się od około 70 złotych. Dalej w zależności od dokładnego rodzaju, konkretnych właściwości i dopasowania do zlecenia, można wybrać naprawdę różny poliwęglan. W przypadku litego to dzięki jego niezwykłej przezroczystości często sprawdza się rewelacyjnie jako zadaszenie wielu miejsc. To właśnie dzięki niemu nie ma problemu z daszkami ze względu na ich ciężar lub inne właściwości, gdyż poliwęglan jest wyjątkowo lekki.

Każdy materiał wykorzystywany w budownictwie i w tworzeniu przedmiotów użyteczności publicznej, muszą charakteryzować się nie tylko wytrzymałością, ale również wyjątkową sprawnością i funkcjonalnością. W przypadku materiałów budowlanych to nie mogą być one tylko odporne na zniszczenia, ale również bardzo funkcjonalne.

Rodzaje płyt poliwęglanowych
Przewiń na górę