Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Rozwijająca się technologia wirtualnych spacerów 3D

Nowoczesnym sposobem na prezentację wnętrz, który zyskuje coraz większą popularność są wirtualne spacery. Firma Matterport stworzyła technologię jutra, która pozwala odkryć każdy szczegół oglądanej nieruchomości bez wychodzenia z domu. Obrazy o wysokiej rozdzielczości nadają wirtualnym spacerom Matterport realizmu, którego doświadcza się na ekranie komputera.

Nowoczesna technologia wirtualnych spacerów Matterport

wirtualne spacery matterportPomysł na wirtualne spacery był prosty, jednak efekt końcowy przekroczył wszelkie oczekiwania. Kilka lub nawet kilkaset połączonych ze sobą zdjęć panoram sferycznych, które razem tworzą trójwymiarową przestrzeń. Im zdjęć jest więcej tym bardziej spacer wirtualny wydaje się być płynny i realistyczny. Matterport to lider w dziedzinie technologii 3D i wizualizacji wirtualnej przestrzeni a ich pomysł na wirtualne spacery sprawdza się do oglądania na ekranie komputera, tabletu, smartfona czy nawet za pomocą okularów do wirtualnej rzeczywistości. Wzbogacanie tego trójwymiarowego obrazu o punkty interakcyjne z dodatkowym tekstem, zdjęciami czy wideo sprawia, że wirtualne spacery Matterport to doświadczenie oferujące mnóstwo informacji. Z technologii tej korzystają biura nieruchomości oraz firmy chcące przedstawić swoją siedzibę klientom oraz potencjalnym pracownikom. Poza tym coraz popularniejsze robią się wirtualne muzea i galerie, które można zwiedzać na ekranie komputera.

Technologia 3D rozwija się z każdym dniem a rozwiązanie zaprezentowane przez firmę Matterport w postaci wirtualnych spacerów tylko podkreśla jak jest wygodna i potrzebna. Wiele osób na raz może oglądać mieszkania, siedziby firm czy muzea nie wychodząc z domu, co jest dla wielu niezwykle komfortowym rozwiązaniem, które będzie się coraz bardziej rozwijało w niedalekiej przyszłości.

Rozwijająca się technologia wirtualnych spacerów 3D
Przewiń na górę