Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Schronisko dla zwierząt

Schronisko dla zwierząt to miejsce gdzie przebywają zwierzęta bezpańskie. Najwięcej jest schronisk dla psów, ponieważ ludzie najwięcej ich tam oddają. Jednak mogą znajdować się również koty, chomiki czy inne zwierzęta domowe. Wszystko zależy od tego czy człowiek ma komukolwiek oddać zwierzę czy też jest w tym bezradny.

Schronisko dla zwierząt opiekuje się zwierzętami w doskonały sposób ponieważ przychodzą tam wolontariusze.

sklep zoologicznyTo osoby z dobrym sercem i wiedzą czego zwierzętom potrzeba. Prowadzą na strzyżenie psów, na mycie, pielęgnację a także podają karmę czy też wyprowadzają na spacer. Schronisko musi cały czas działać aby mieć pieniądze na utrzymanie tak dużej ilości zwierząt. Kiedy czegoś potrzeba materialnie to można oddać do schroniska, jak również przekazać pieniądze. Akcje szerzą się coraz głośniej ponieważ schronisk jest w kraju bardzo dużo. Nawet sklep zoologiczny może pomóc w utrzymaniu przekazując nie sprzedane towary dla zwierząt. Najwięcej potrzeba jednak karmy a także miski, obroże, zabawki czy też klatki. Jeśli ktoś chce mieć zwierzę u siebie w domu, to zamiast kupować, może je wziąć ze schroniska. Wystarczy tylko przyjść i obejrzeć które zwierze potrzebuje największej opieki. Można również przekazać swoje dary, jeśli są niepotrzebne i zawadzają w domu. Ludzie mogą oddać choćby transporter dla kota ponieważ w schronisku przyda się każdy dar. Schroniska działają jako organizacja charytatywna dlatego pomoc ludzka jest bezcenna. Najwięcej zwierząt trafia latem kiedy ludzie wyjeżdżają na urlop i nie maja z kim zostawić swoich zwierząt. Są również pasjonaci którzy przygarniają jak najwięcej zwierząt, dlatego część z nich pochodzi właśnie ze schroniska. Mogą to być różnorodne gatunki dlatego trzeba mieć na uwadze które zwierzęta mogą razem mieszkać.

Schroniska nie przyjmują gryzoni dlatego akcesoria dla gryzoni należy oddać do sklepu, sprzedać komuś innemu lub wyrzucić, jeśli są nieprzydatne. Są to wymogi odgórne i tak jest na całym świecie. Najtrudniejsza sytuacja jest wtedy kiedy schronisko ma nadmiar zwierząt a zbyt mało środków na utrzymanie.

Schronisko dla zwierząt
Przewiń na górę