Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Solidne domy szkieletowe

Niegdyś standardem w Polsce było budowanie domów z drewnianych bali. Jednak wpływ na to miał fakt, że nie było jeszcze wtedy dostępu do pustaków a cegły często bywały bardzo drogie. Z biegiem lat gdy już zaczęto pustaki stosować stosunkowo często to domy drewniane powstawały znacznie rzadziej. Na chwilę obecną możemy jednak zauważyć, że znów zaczyna era drewna w budownictwie.

Najlepsze domy drewniane

konstrukcje szkieletowe domów poznańDomy z bali już na sam widok prezentują sobą bardzo duża wytrzymałość. Dobrze dobrane i wysuszone bale są w stanie wytrzymać nawet wiek bez konieczności ingerowanie w konstrukcję budynku. Natomiast nie da się ukryć, że takie domy są dość drogie w budowie. W związku z tym wiele osób pragnących posiadać dom z drewna decyduje się na wybieranie konstrukcji szkieletowych. Skoro już mowa o kwestii jaką są konstrukcje szkieletowe domów Poznań jest jednym z miast, w którym mogą Państwo bardzo szybko znaleźć sprawdzone firmy budowlane, które na co dzień zajmują się tworzeniem takich konstrukcji. Do konstrukcji szkieletowych wciąż podchodzi się jednak bardzo sceptycznie. Wpływ na to ma fakt, że takie konstrukcje są stosunkowo lekkie i wiele osób sądzi, że szybko mogą one ulegać uszkodzeniu. W rzeczywistości tworzy się je w taki sposób, że ich wytrzymałość może niejednokrotnie zaskakiwać. Kluczowe jest jednak to by do wybudowania takiego domu zostały wykorzystane odpowiednie gatunki drewna.

Najczęściej jest tak, że do tworzenia konstrukcji szkieletowych wykorzystywane jest drewno drzew iglastych. Jednak ważne jest w sumie nie tylko to z jakiego gatunku takie obiekty są tworzone a bardziej to jak mocno wysuszone zostało drewno użyte w budowie. Nie zaleca się wykorzystywania drewna, które zostało jedynie przecierane. Natomiast polecane jest używanie drewna suszonego mechanicznie.

Solidne domy szkieletowe
Przewiń na górę