Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Sprawdzone rozdzielnice budowlane

Energia elektryczna jest niezbędna do komfortowego życia w każdym miejscu. Każdy budynek ma wykonaną instalację, która w bezpieczny sposób doprowadza prąd do klatek, mieszkań i piwnic. Są one dostosowane do określonych obciążeń.

Do czego służą rozdzielnice?

rozdzielnica budowlana z zabezpieczeniamiFirmy remontowe i budowlane często w pracach wykorzystują specjalistyczne maszyny, które pobierają dużo energii. Nie można ich podłączyć do klasycznej instalacji w budynkach, ponieważ mogłoby to spowodować jej spalenie. W takiej sytuacji konieczna jest specjalistyczna rozdzielnica budowlana z zabezpieczeniami. Jest to niewielkie urządzenie w kształcie skrzynki z licznymi przełącznikami, gniazdkami i kablami. Służy do zasilania tymczasowego w dowolnym miejscu. Najlepiej się sprawdza na placu budowy, festynach, imprezach w plenerze, campingach czy wszędzie tam, gdzie potrzebna jest energia elektryczna na określony czas. W sprzedaży znajdziemy rozdzielnice z obudowami metalowymi lub wykonanymi na bazie poliestru termoutwardzanego, który dodatkowo jest odporny na działanie promieni ultrafioletowych. Klasyczna rozdzielnica składa się z obudowy, okablowania i niezbędnych zabezpieczeń, które chronią użytkowników przed porażeniem prądem elektrycznym oraz skutkami zwarć w obwodach odbiorczych. Firmy budowlane często wybierają rozdzielnice z zamontowanym licznikiem, który ułatwia późniejsze rozliczanie ilości pobranego prądu. Na rynku znajdziemy je w kilku wersjach obejmujących określoną ilość gniazdek oraz mających ograniczenia energetyczne.

Możemy kupić nową rozdzielnicę budowlaną, ale równie dobrze można ją wypożyczyć, ponieważ na rynku działają firmy zajmujące się wynajmem sprzętu budowlanego. Przeważnie nowa rozdzielnica kosztuje od około pięciuset  do nawet dwóch tysięcy złotych.

Sprawdzone rozdzielnice budowlane
Przewiń na górę