Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Szybko znalazłem interesującą mnie pracę

Żona namówiła mnie na zmianę miejsca zamieszkania i zgodziłem się z nią od razu. Swego czasu pracowałem jako spawacz i miałem niezbędne uprawnienia, ale u nas to nie było pracy za dużo a ja nie nadawałem się do niczego innego. Te zmiany były nam zdecydowanie potrzebne.

Otrzymanie pracy na stanowisku spawacza

praca spawacz MałopolskaZaraz po zameldowaniu się w nowym miejscu zamieszkania udałem się do urzędu pracy, żeby się zarejestrować i sprawdzić czy była dostępna praca spawacz Małopolska, która mnie interesowała. Na tablicy ogłoszeń znalazłem kilka ofert i spisałem sobie numery telefonów. Pierwsza firma, z którą się skontaktowałem poszukiwała do pracy spawacza z uprawnieniami na MIG a ja takie właśnie posiadałem. Pojechałem tam zaraz po kontakcie, bo właściciel firmy koniecznie chciał się ze mną spotkać. Miałem przy sobie wszystkie dokumenty, bo zabrałem je do urzędu pracy. Podczas spotkania mój rozmówca zapoznał się z całą dokumentacją i od razu zaoferował mi zatrudnienie w swojej firmie. Zaskoczył się nawet, że dodatkowo posiadałem jeszcze uprawnienia na  MAG i pochwalił, że zrobiłem te wszystkie szkolenia. Dzięki temu mogłem liczyć na wyższe wynagrodzenie. Dostałem umowę na okres próbny, ale pracodawca zapewnił mnie, że jak się sprawdzę to na pewno dostanę umowę na czas nieokreślony. Znałem się na spawaniu, bo robiłem to przez większość życia i byłem pewny, że utrzymam swoje stanowisko pracy. Kiedy wróciłem do domu i o wszystkim opowiedziałem żonie, to nie mogła w to uwierzyć.

W pracy radziłem sobie doskonale i szybko okazało się, że byłem jednym z najlepszych pracowników. Właściciel firmy obdarował mnie ogromnym zaufaniem, ponieważ po roku czasu dostałem awans i sporą podwyżkę. Przeprowadzka była najlepszą rzeczą, która mi się przytrafiła.

Szybko znalazłem interesującą mnie pracę
Przewiń na górę