Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Tanie podróżowanie pomiędzy Ostródą a Holandią

 

Jak nazywa się miasto, w którym każdego roku organizuje się festiwal polskiej muzyki disco? Jest to oczywiście położona na Mazurach Ostróda. Z całą pewnością można stwierdzić, że to stolica polskiej muzyki rozrywkowej. Na wspomniany festiwal przyjeżdżają tysiące osób z całego kraju, ale mamy też bardzo dużą liczbę gości przyjeżdżających z europejskich miast.

Na festiwal ludzie przyjeżdżają komfortowymi busami

komfortowe busy do holandii z ostródyKażdego roku do Ostródy zjeżdżają się Polacy mieszkający za granicą. Najwięcej fanów polskiej muzyki disco przyjeżdża do Nas z Holandii. Powodem tego jest duża liczba młodych osób, które tam wyemigrowały do pracy. Polacy z Holandii przyjeżdżają do Ostródy busami, które podstawiane są przez polskie firmy transportowe. Firmy najpierw wysyłają busy do holenderskich miast i przywożą wszystkich na festiwal. Po zakończeniu dwudniowej imprezy goście z zagranicy mają już zarezerwowane komfortowe busy do Holandii z Ostródy. Większość kursów pomiędzy Ostródą a holenderskimi miastami jest zarezerwowana dla grup zorganizowanych. A podróż takim komfortowym busem jest najtańsza i najwygodniejsza dla rozrywkowych Polaków pracujących w Holandii. Można przyjechać na festiwal i nie trzeba się stresować koniecznością prowadzenia samochodu czy też później wracania przez wiele godzin do domu. Za jeden kurs busem pasażerowie płacą około czterech tysięcy złotych co w przeliczeniu na dziewięć osób daje po około pięciuset złotych na osobę.

To, że fani muzyki na festiwal przyjeżdżają do Ostródy busami jest na rękę również włodarzom tego miasta. Gdyby wszyscy przyjechali swoimi samochodami to po mieście nie dało by się w tych dniach w ogóle jeździć. Z kolei dla uczestników festiwalu tani przejazd wygodnym busem jest po prostu bezstresowy i komfortowy.

 

Tanie podróżowanie pomiędzy Ostródą a Holandią
Przewiń na górę