Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Tarcze do polerowania modeli

 

Najbardziej profesjonalne modele samochodów i samolotów wykonywane są technikami, które nie różnią się zbytnio od konserwacji autentycznych pojazdów. Karoserie samochodów i samolotów są polerowane podobnie jak autentyczne karoserie samochodowe, za pomocą identycznych narzędzi.

Tarcze polerskie do lakieru modelarskiego

tarcza polerska bawełnianaLakier który służy do malowania profesjonalnych modeli jest jednak dość delikatny, więc wymaga równie delikatnych i precyzyjnych narzędzi. Do wykończenia modeli służą przede wszystkim tarcze polerskie, montowane na wkrętarkach i ręcznych wiertarkach, aczkolwiek do skutecznego i bezpiecznego polerowania lakierów i farb modelarskich mogą być używane wyłącznie najdelikatniejsze warianty. Szczególnie często wykorzystywana jest tarcza polerska bawełniana, przeznaczona przede wszystkim do polerowania powierzchni metalowych, zwłaszcza chromowanych. Taka tarcza jest zdecydowanie mniej twarda niż standardowe warianty, jakie służą do polerowania metalu, i nawet po ustawieniu wysokich obrotów nie może w żaden sposób naruszyć czy uszkodzić nawet najcieńszej warstwy lakieru. Bawełniane tarcze mogą być używane samodzielnie, do suchego wykańczania modeli, ale również mogą być wykorzystywane razem z każdym rodzajem pasty polerskiej czy preparatu nabłyszczającego. Zużywają się powoli, i mogą służyć przez bardzo długi czas nim będą wymagać wymiany.

W przeciwieństwie do tarcz wykonanych z tworzyw sztucznych, bawełniane tarcze mogą być czyszczone z łatwością, za pomocą większości preparatów do czyszczenia i konserwacji bawełny. Regularne czyszczenie tarczy zapobiega nadmiernemu zużyciu, i znacznie wydłuża żywotność dowolnej tarczy. Zapobiega również możliwości zniszczenia polerowanej farby osadami i pozostałościami po preparatach.

 

Tarcze do polerowania modeli
Przewiń na górę