Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Usługi geodety w Trójmieście

Wybudowanie domu wiąże się z wieloma obowiązkami, których musi dopełnić jego właściciel. Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniej działki, wykonanie projektu domu, rozpoczęcie i zakończenie prac, a na koniec odebranie gotowego  budynku.

Czym się zajmują geodeci?

geodeta trójmiastoBez wątpienia inwestycja jaką jest budowa domu jest ogromną inwestycją, którą trzeba dobrze przekalkulować, zanim się do niej przystąpi. Osoby niemające doświadczenia w takich działaniach, mogą nie być świadome, ile dodatkowych obowiązków i kosztów jest związanych z budową, dlatego warto wcześniej się dowiedzieć, co dokładnie trzeba wykonać i w jakiej kolejności. Na pewno jednym ze specjalistów, bez którym nie powstanie żaden budynek, jest geodeta Trójmiasto jest okolicą, w której pracuje ich najwięcej. Jest on fachowcem, który wytycza granice działki i wyznacza miejsca przyłączy. Tak naprawdę geodeta jest potrzebny od samego początku inwestycji aż do momentu oddania obiektu do użytkowania. Zwykle geodetę się widzi w trakcie publicznych prac budowlanych czy remontowanych, ale jest on tak samo potrzebny w czasie prywatnej inwestycji jaką jest budowa własnego domu. Będzie on potrzebny już w momencie kupna działki, a konkretniej sprawdzenia, czy jej granice faktycznie przebiegają w miejscu wyznaczonym przez sprzedawcę. Geodeta wykonuje mapy dla projektantów domów, wyznacza na nich elementy wchodzące w skład działki. Kiedy budowa zostanie zakończona, to jest czas na uzupełnienie odpowiednich formalności w celu odbioru budynku.

Zawód geodety jest dziś dobrze płatny, ponieważ bez jego pracy nikt nie wybuduje jakiegokolwiek budynku. Za samo sprawdzenie granic działki, geodeta pobiera około tysiąc złotych, tyczenie budynku to opłata w wysokości około tysiąc czterysta złotych.

Usługi geodety w Trójmieście
Przewiń na górę