Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Wybieramy meble

Urządzanie domu to zawsze wyzwanie. Dziś mamy łatwy dostęp do wszelkiego rodzaju mebli i regałów, jednak nadal nie jest to sprawa łatwa. W dużej mierze wynika to z faktu, że chcemy by nasza przestrzeń była możliwie najładniejsza i jak najbardziej funkcjonalna. Jeżeli jeszcze dołożyć do tego ilość proponowanych artykułów czy to przez producenta regałów, kanap czy stołów to okazuje się, że zaczynamy się gubić i sami już nie potrafimy określić czego chcemy.

Meble regały – proste a problematyczne

meble regałyWarto określić myśl przewodnią dotyczącą stylistyki, a jeśli nie mamy konkretnego pomysłu to zawsze minimalizm jest dobrym rozwiązaniem. Ograniczenie ilości mebli, a także idąca za tym prostota nie tylko zawsze jest w modzie, ale pozwala na zachowanie porządku w mieszkaniu. Jeśli postanowimy urządzić mieszkanie w tym stylu, wówczas ograniczamy się do zakupu dajmy na to do salonu jakiejś prostej sofy, stolika, regału i ewentualnie stolika pod telewizor, choć lepiej widziane byłoby powieszenie go na ścianie. Nie mas tu miejsca na zbędne meble regały, a co za tym idzie nie musimy dokonywać aż tak wielu wyborów. To co natomiast musi się znaleźć w naszym pokoju powinno być harmonijne ze sobą i o bardzo prostej stylistyce. W aranżowaniu nowoczesnych przestrzeni w tym stylu świetnie sprawdzają się meble w ciemnym kolorze, z metalowymi dodatkami lub całe wykonane z tego tworzywa. Można dajmy na to wybrać, prostą prostokątną kanapę w ciemnym kolorze z jasnymi poduszkami, aby przełamać trochę tę ciemną tonacje. Do tego szklany stolik z metalowymi wykończeniami i prosty regał metalowy lub z ciemnego drewna. Wówczas wnętrze będzie pomimo takiej prostoty dość nowoczesne.

Do takiej aranżacji warto zdecydować się na jasne ściany w chłodnej tonacji lub bardziej awangardowo na na przykład trzy jasne ściany i jedną ciemną. Przy wyborze różnych kolorów ścian w jednym pokoju pamiętajmy jednak, że kolory muszą do siebie pasować, czyli muszą być albo harmonijne, albo bardzo kontrastowe. Jeśli źle dobierzemy kolory do siebie, może się okazać, że zamiast otrzymać ciekawy i nowoczesny efekt pokój będzie prezentował się mało gustownie, żeby nie powiedzieć tandetnie, a meble regały najzwyczajniej w świecie nie sprawdzą się w danym wnętrzu.

Wybieramy meble
Przewiń na górę