Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Wybraliśmy drzwi do naszego nowego domu

Niespełna trzy miesiące temu nasza działka budowlana zamieniła się w plac budowy a dzisiaj stoi na niej już gotowy do wykończenia dom. Prace budowlane przebiegały błyskawicznie i teraz pozostało to co ponoć jest przy budowie domu największym wyzwaniem. Na szczęście większość spraw związanych z wykończeniem zewnętrznym załatwiała moja żona, która o wszystkim w tym zakresie decyduje.

Nad drzwiami wewnętrznymi nie musieliśmy się zastanawiać

stylowe drzwi - dąb sonomaCo do wykończenia wnętrz podejmujemy z żoną wspólne decyzje. Tutaj swój głos ma również nasz syn, który jest współinwestorem tej budowy chociaż ma dopiero niespełna osiem lat. W każdym razie całą trójką wybieramy wszystko to co się wiąże z wyposażeniem wnętrz. Wiadomo, że sprawy remontowe i te związane z wszelkimi instalacjami muszę ogarnąć osobiście. Najprościej mieliśmy z drzwiami wewnętrznymi, bo od razu wiedzieliśmy czego chcemy. Zdecydowaliśmy się na piękne i bardzo stylowe drzwi – dąb sonoma to wzór kolorystyczny, który od dawna chodził nam po głowie. Widzieliśmy takie drzwi kiedyś u kogoś ze znajomych i od razu wiedzieliśmy, że do naszego domu też takie zamówimy. Drzwi zamówiliśmy u producenta, żeby były zrobione na wymiar. Znalazłem zakład stolarski, który produkcją drzwi w tym kolorze zajmuje się od lat. Wybraliśmy sobie tylko kształt i formę drzwi, a teraz jedynie czekamy na realizację naszego zamówienia. Budując Nasz nowy dom nauczyliśmy się już, że cierpliwość jest w trakcie budowy najważniejsza.

Wykończenie domu od wewnątrz to długi etap, który trzeba przejść wspólnymi siłami. Na szczęście do naszego domu jest już praktycznie wszystko zamówione. Jak już zamontują drzwi wewnątrz to zostanie nam już wszystko urządzić na gotowe. Na razie czekamy na drzwi, które będą zrobione pod nasze indywidualne zamówienie.

Wybraliśmy drzwi do naszego nowego domu
Przewiń na górę