Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Wyjątkowe wakacje w Powidzu

Wielkimi krokami zbliża się lato – czas upragnionych urlopów. Planując wolne od pracy, szukamy miejsc, w których będziemy mogli się zrelaksować, które dostarczą nam wielu atrakcji, z których przywieziemy piękne wspomnienia. Organizując wyjazd z rodziną warto zdecydować się na wakacje w gminie Powidz.

Moc atrakcji w Powidzu

wakacje powidzDlaczego warto zdecydować się na wakacje w tym miejscu? Otóż, wakacje powidz to miejsce, które każdy z nas powinien zobaczyć. Powidz może poszczycić się wspaniałym jeziorem powidzkim oraz obecnością wielu hoteli na najwyższym poziomie. Jakie wrażenia czekają na nas w tej gminie? Jezioro  powidzkie jest największym jeziorem w Wielkopolsce,  powstało ono wiele tysięcy lat temu w wyniku pracy cofającego się lądolodu, dlatego z pewnością warto je odwiedzić. Gmina dysponuje również zadbaną, czystą plażą. W samym Powidzu warto obejrzeć m. in. kościół p. w. Św. Mikołaja.  Kościół jest sakralną budowlą, która została wzniesiona w 1863 roku z cegły palonej w stylu pseudogotyckim. Uwagę turystów przyciąga polichromia kościoła wykonana w 1958 roku, a szczególnie fresk przedstawiający Wniebowzięcie Matki Boskiej w adoracji świętych pańskich. Możemy także zachwycić się starym, XIX wiecznym wiatrakiem – koźlakiem. Zachwycający jest również kwadratowy, zabytkowy rynek, który został zachowany na wzór prawa magdeburskiego.

Powidz jest historyczną gminą, którą z pewnością warto jest odwiedzić, szczególnie jeśli jesteśmy miłośnikami zabytków i miejsc, które przepełnione są historyczną, wyjątkową atmosferą. Z pewnością odwiedzając to miejsce będziemy zadowoleni zarówno pod kątem zwiedzania zabytków, jak i wylegiwania się na czystej, pięknej plaży w otoczeniu zjawiskowego jeziora. Z wakacji w Powidzu przywieziemy piękne wspomnienia.

Wyjątkowe wakacje w Powidzu
Przewiń na górę