Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Wypożyczalnia aut, kupno samochodu, a może leasing?

tania wypożyczalnia samochodów warszawa

W dzisiejszych czasach mamy niezwykle dużo możliwości posiadania samochodu. Zazwyczaj dostępne były tylko dwie opcje. Samochód mogliśmy kupić w salonie lub na rynku wtórnym albo wziąć samochód w leasing.

Wiele osób zastanawia się czy kupować samochód czy lepszym wyjściem dzisiaj będzie wypożyczenia?

tania wypożyczalnia samochodów warszawaOd niedawna mamy także nową ciekawą opcję jaką jest Tania wypożyczalnia samochodów Warszawa. Oferują one wynajem busów i wynajem aut, a te większe np. w Warszawie także limuzyn czy aut z najwyższej pułki. Którą z opcji powinniśmy wybrać? Przeanalizujmy po kolei wszystkie z nich. Najczęściej nie stać nas na nowy samochód, gdyż jest to opcja raczej dla bogaczy, a poza tym jest to nieopłacalne, bo samochód opuszczający salon już traci kilka tysięcy na wartości. Znacznie bardziej popularny jest rynek samochodów używanych oraz import z zagranicy. Przy rynku wtórnym czeka nas jednak często spore ryzyko zakupu kota w worku. Sprzedawcy często zatajają to co w przeszłości się działo z samochodem. Maskują wszelkiego rodzaju stłuczki, albo częściowo naprawiają wady samochodu tak, aby przez jakiś czas był na chodzie. Sytuacja ta nie dotyczy jedynie Polski, bo taka sytuacja jest praktykowana na całym świecie. Kupując samochód w ten sposób warto zdać się na pomoc kogoś kto zjadł zęby na motoryzacji i nie pozwoli, abyśmy zostali oszukani. Rynek wtórny czasami oferuje posiadanie własnego samochodu za pieniądze które nie zrujnują naszego portfela. Kolejną popularną opcją jest branie samochodu w leasing. Polega to mniej więcej na kupnie samochodu na raty. Wpłacamy początkowo większą ilość pieniędzy jako nasz wkład własny, a później płacimy miesięczne opłaty leasingowe. Rozwiązanie jest to popularne w dużych miastach wśród młodych biznesmenów. Na koniec leasingu dostajemy propozycję kupna samochodu na stałe w przystępnej cenie. Ostatnią możliwością jest wypożyczenie samochodu. Może to być tańsza alternatywa dla leasingu. Samochód możemy wypożyczyć na kilka dni jak i na rok lub więcej.

Na im dłuższy okres wypożyczymy samochód tym mniejszy miesięczny koszt będziemy ponosić. Jest to świetna opcja dla ludzi którzy chcieliby mieć samochód, ale nie mają wkładu własnego, aby od razu kupić swój własny samochód. Powinniśmy zatem przeanalizować nasze finanse i oczekiwania. Dopiero wtedy możemy dobrać najwygodniejsze dla nas rozwiązania.

Wypożyczalnia aut, kupno samochodu, a może leasing?
Przewiń na górę