Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Wysokiej jakości maski

Każdego roku umierają setki ludzi z powodu złego stanu powietrza, który mamy przez większą część roku w wielu miastach. Jak na razie nie ma żadnej skuteczniejszej metody na walkę ze złym powietrzem jak noszenie masek w sezonie grzewczym.

Jaką maskę przeciwsmogową nosić?

maski antysmogoweW sezonie grzewczym, czyli od października do końca marca, władze wielu miast zachęcają mieszkańców do zakładania masek antysmogowych poza miejscem zamieszkanie, gdyż niejednokrotnie normy szkodliwych substancji w powietrzu są przekroczone. Smog w niektórych miastach Polski jest ta duży, że w najgorsze dni zamykane są szkoły i przedszkola. Ze smogiem nie ma żartów, ponieważ jego wdychanie skutkuje groźnymi chorobami układu oddechowego, na które każdego roku umierają ludzie. Dlatego tez maski antysmogowe powinien mieć każdy z nas, choć szczególnie są one zalecane dzieciom, osobom starszymi, z obniżoną odpornością i chorobami układu oddechowego oraz kobietom w ciąży. Najważniejszą częścią takiej maski jest filtr, który jest w stanie zatrzymać pyły zawieszone PM 2,5 oraz PM 10, które są szczególnie groźne dla naszego zdrowia. Ponadto zatrzymuje on wszelkie bakterie i wirusy, alergeny i pyłki roślin. Jeżeli tylko maska będzie prawidłowo noszona, to zapewnia nam niemalże stu procentową ochronę przed działaniem smogu. W sprzedaży znajdziemy maski przeciwsmogowe w różnych rozmiarach i z różnymi filtrami, z czego najlepszej jakości są modele z filtrem HEPA lub N99, gdyż zapewniają najwyższą ochronę przed smogiem.

Jeżeli chodzi o cenę maski, to może ona kosztować pięćdziesiąt, sto albo sto pięćdziesiąt złotych, gdyż zależy od producenta, modelu i zastosowanego filtra. Najlepsze są maski z wymiennymi filtrami, które należy wymieniać co kilkadziesiąt godzin noszenia.

Wysokiej jakości maski
Przewiń na górę