Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Wytrzymałe obrzeża gumowe

 

Miejscem, które uwielbia każde dziecko, jest na pewno plac zabaw. To przestrzeń dostosowana do wieku i możliwości dzieci w wieku od półtora roku do nawet dziesięciu lat. Ze względu na przeznaczenie, oczekuje się od niego spełnienia najwyższych kryteriów.

Z czego się robi plac zabaw?

specjalne obrzeża gumowe na place zabawPrzeważnie rodzice mieszkający w miastach, zabierają swoje dzieci na publiczne place zabaw, które są dostępne w takich miejscach jak: parki, tereny na osiedlach, skwery czy przestrzenie w okolicach centrów handlowych. Co do wyposażenia placu zabaw, to przeważnie są to huśtawki, karuzele, zjeżdżalne, piaskownice czy drabinki, które mogą być wykonane ze stali lub drewna. Nie mniej jednak to co się dziś nie zmienia, to stosowana nawierzchnia, które jest znacznie lepsza od piasku, żwirku czy trawy. Są to innowacyjne gumowe płyty, wykonane z odpowiedniego rodzaju tworzywa, które charakteryzuje się wymaganą elastycznością. Ich uzupełnieniem są specjalne obrzeża gumowe na place zabaw, które nie tylko zabezpieczają brzegi, ale też wydzielają i ograniczają przestrzeń dla dzieci. Przeważnie są one wykonane z tego samego rodzaju tworzywa i montuje się je pionowo, a nie poziomo, tak jak samą nawierzchnię. Dzięki obrzeżom nie ma możliwości oby gumowe płyty zmieniły swoje miejsce, zatem również utrzymują konstrukcję podłoża. Są one elastyczne, zatem można je łączyć w dowolne kształty, co sprawia, że są uniwersalne. Co istotne – są bezpieczne w kontakcie ze skórą i tak samo elastyczne jak reszta nawierzchni.

Gumowe obrzeża świetnie zabezpieczają powierzchnię placu zabaw przed dostaniem się wilgoci czy brudu pod spód. Montując taką nawierzchnię, na pewno trzeba zastosować obrzeża, gdyż stanowią one ich uzupełnienie. Są dostępne w wielu kolorach, zatem bez kłopotu je można dopasować.

 

Wytrzymałe obrzeża gumowe
Przewiń na górę