Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Zabytki i praca Kraków

praca Kraków

W dzisiejszych czasach można odbywać wycieczki po całym kraju, po całej Europie, a nawet podróżować po całym świecie. Niektórzy mają więcej pieniędzy i mogą sobie pozwolić na jak najróżniejsze podróże po różnych zakątkach naszej planety.

W Krakowie praca i zabytki to najlepsze rzeczy

praca KrakówMniej zasobni mogą pozwiedzać zabytki i różnego rodzaju budowle w naszych rodzimych stronach. Jednym z takich zabytkowych i dość starych miast jest z pewnością praca dodatkowa Kraków, który w swoim czasie był nawet stolicą Polski. W tym mieście można robić bardzo wiele rzeczy, w jednym wypadzie w to miejsce może nam nie starczyć czasu na zobaczenie wszystkich ciekawych i wartych uwagi miejscówek. Podstawą rzeczą jaką należy zobaczyć w Krakowie to oczywiście Wawel. Jest tam oczywiście figurka smoka wawelskiego, a na samym Wawelu można oczywiście odwiedzić groby i relikwie starych króli Polski, jak również relikwie zmarłych i słabych osobistości. W Krakowie warto również odwiedzić stary rynek, na którym można w samo południe posłuchać hejnału mariackiego granego z wierzy. Można również poprzechadzać się po sukiennicach, odwiedzić oczywiście błonie(czyli wielkie pole, na którym odbywały się pielgrzymki Papieża Jana Pawła II). Kolejną ciekawym miejscem do zwiedzenia to oczywiście dwa stadiony piłkarskie. Są to odwiecznie rywalizujące kluby, które nigdy nie szczyciły się przyjazną atmosferą. Te kluby to oczywiście Wisła Kraków i Cracovia Kraków. Na pewno jest jeszcze dużo miejsc w Krakowie, które warto zwiedzić i niejednokrotnie trzeba będzie do tego pięknego miasta wrócić ponownie, aby te miejsca, których się nie udało odwiedzić po pierwszej wizycie w końcu zobaczyć. Nie trzeba wcale posiadać wielkiej fortuny i być jakimś zamożnym człowiekiem, aby wraz ze swoją rodziną wyruszyć na wycieczkę do Krakowa.

To miasto można polecić każdemu, na pewno nie będziemy się tam nudzić, ani takiej wyprawy żałować, wręcz przeciwnie będziemy chcieli tam jeszcze nie raz wrócić i te same miejsca jeszcze raz odwiedzić. Może tym razem z kimś innym i mu wszystkie atrakcje tego miasta przedstawić. 

Zabytki i praca Kraków
Przewiń na górę