Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Zakup i wstawienie kominów wentylacyjnych do chlewni

Mam dość duże gospodarstwo rolne. Na terenie gospodarstwa mam kilka budynków, w tym jest chlewnia. Mam dość sporo zwierząt, które wymagają codziennej pielęgnacji. W ostatnim czasie udało mi się trochę odłożyć pieniędzy i dzięki temu mogłam wymienić cały dach w mojej chlewni. Dodatkowo zakupiłam kilka kominów, których wcześniej nie miałam.

Kominy w nowych dachu w chlewni

kominy wentylacyjne do chlewniDo tej pory mój dach w chlewni nie był wyposażony w specjalne kominy, które by zapewniały wentylację. Raczej miała takie otwory w ścianach. Ale po konsultacji ze znajomym, który też prowadzi gospodarstwo rolne, stwierdziłam, że warto założyć takie kominy na dachu. Miałam do tego bardzo dobrą okazję, ponieważ wymieniałam swój dach w chlewni i wtedy można było założyć te kominy wentylacyjne do chlewni. Mój znajomy twierdzi że takie kominy lepiej wentylują pomieszczenia, niż te w ścianach. Chyba chodzi oto, że powietrze szybciej dostaje się od góry niż po bokach, tak przynajmniej ja uważam. Co do tych kominów, to są one dość zgrabne i nie duże, mają otwory wentylacyjne pokryte siatką. Na moim nowych dachu w chlewni założyłam aż sześć takich kominów w dość równej odległości od siebie. Nawet muszę  powiedzieć, że bardzo dobrze wyglądają na tym dachu. Są niewielki, więc nie odstają od tego dachu. Kupiłam te kominy wentylacyjne tam gdzie kupiłam swój dach. Ekipa remontowa bez problemu wywierciła odpowiednie otwory, by móc w nich zamieścić te kominy. Jeśli będzie zimno, to bez problemu można takie kominy wentylacyjne zamknąć, zwłaszcza podczas mroźnych zim. Nikt nie chce, by mu się zwierzęta rozchorowały lub marzły. Ale latem takie kominy będą bardzo odpowiednie. Sprawią, ze w chlewni będzie powiew świeżego powietrza i zapewnią odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu.

Zachowanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu, zwłaszcza w chlewni jest bardzo istotne. Ja przekonałam się, że warto zamontować na dachu chlewni kominy wentylacyjne, które zapewnia odpowiednią temperaturę w środku. Zwierzęta będą przebywać w odpowiednich warunkach. Kominy wentylacyjne są niewielkie i wcale aż tak dużo nie kosztują.

Zakup i wstawienie kominów wentylacyjnych do chlewni
Przewiń na górę