Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Zalety skutecznego zamykania naczynek

Laser to wynalazek, który ma coraz szersze zastosowanie, zwłaszcza w medycynie. Jest to skupiona wiązka fotonów, biegnących w tym samym kierunku, najczęściej wykorzystywane są fale podczerwone lub promieniowanie z zakresu światła widzialnego o barwie czerwonej. Laser stosowany jest m.in. w fizjoterapii oraz w okulistyce do laserowej korekcji wzroku. Najnowszą techniką jest jego skuteczne zastosowanie w medycynie estetycznej do zamykania naczynek.

Efekty skutecznego zamykania naczynek

skuteczne zamykanie naczynek w ŁodziCera naczynkowa to problem nie tylko kosmetyczny, ale także zdrowotny. Naczynia są poszerzone, przez co skóra częściej się rumieni. Zmiany naczyniowe w tym wypadku świadczą o zaburzeniach krążenia. Podobnie jest z żylakami czy tzw. pajączkami. We wszystkich tych przypadkach laseroterapia jest bardzo skuteczna, a przede wszystkim bezpieczna. Jednym z niewielu miast w Polsce, gdzie wykonuje się takie zabiegi, jest Łódź. Skuteczne zamykanie naczynek w Łodzi jest efektywne dzięki kompetentnym terapeutom. Zabieg usuwania naczynek polega na mechanizmie fototermolizy. Erytrocyty, czyli czerwone krwinki, wychwytują wiązkę światła i się rozgrzewają. Woda zawarta w krwi ulega odparowaniu, a ściany poddane są wchłonięciu przez komórki somatyczne. Zabieg ten jest bezpieczny ponieważ, zmiana znika ze skóry w naturalnym procesie, który jest tylko indukowany przez wiązkę lasera. Nie potrzebna jest interwencja operacyjna.

Naczynka widoczne przez skórę to problem nie tylko natury kosmetycznej, ale przede wszystkim świadczy o zaburzeniach krążenia w naczyniach powierzchownych. Skuteczna w ich zamykaniu jest specjalnie nakierowana laseroterapia. Światło pobudza szereg procesów prowadzących do znikania i gojenia się naczynek. Jest to metoda nieinwazyjna, więc bardzo bezpieczna

Zalety skutecznego zamykania naczynek
Przewiń na górę