Bezpieczne pasy unieruchamiające pacjenta

Odkąd tylko pamiętam zawsze miałam bardzo dużą potrzebę niesienia pomocy innym ludziom. Nigdy nie przeszłam obojętnie obok kogoś, kto tej pomocy wymagał. Z wiekiem moja chęć pomocy się nasilała i postanowiłam zostać opiekunką osób starszych.

Pasy bezpieczeństwa w domu seniora

pasy unieruchamiające pacjentaStarość nie jest łatwym etapem życia. Osoby starsze często zmagają się z wielkimi problemami nie tylko związanymi ze zdrowiem, ale również codziennością. Obniżone samopoczucie i przekonanie, że jest się zbędnym balastem jest wśród seniorów bardzo popularne. Gdy zatrudniłam się w domu dla osób starszych poznałam jak wiele seniorzy mają do zaoferowania młodszym pokoleniom. Niestety w mojej pracy zdarzają się różne przypadki i muszę przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo swoim pacjentom. Gdy w sali znajduje się starszy pacjent, który stwarza zagrożenie dla siebie oraz innych ludzi musi zostać odpowiednio zabezpieczony. W tym celu zakłada się pasy unieruchamiające pacjenta, które pozwalają na przeprowadzenie odpowiednich czynności. Pasy nie są używane często tylko w sytuacjach gdy jest to absolutnie niezbędne. Wiele osób starszych podupada na zdrowiu psychicznym i okaleczają swoje ciało, lub wykonują czynności, które bezpośrednio mogą narazić ich do utraty zdrowia albo życia. Pasy wykonane są z materiału, który nie powoduje ran ani otarć. Mają odpowiednią regulację, dzięki czemu można dostosować je do pacjenta. Dla personelu pasy takie są łatwe w montażu, a dla pacjenta niemożliwe do odpięcia. Dzięki temu zarówno pacjent jak i osoby znajdujące się w jego otoczeniu są bezpieczne.

Bezpieczeństwo oraz zdrowie pacjentów są w placówce najważniejsze. Dlatego potrzebny jest sprzęt, który w razie gdy zaistnieje taka potrzeba zabezpieczy pacjenta oraz osoby z jego otoczenia. Pasy używane są jedynie w bardzo ciężkich przypadkach, które tego wymagają.

Bezpieczne pasy unieruchamiające pacjenta
Przewiń na górę