Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Firma przeprowadzkowa pomysłem na biznes

przeprowadzki

W całej Polsce obserwujemy od około dwóch lat wysyp firm zajmujących się transportowaniem mebli z domu do domu czy przeprowadzkami. Reklamy firm pod szyldem ,,tanie przeprowadzki” atakują nawet osoby niezainteresowane przeprowadzką – jest ich po prostu mnóstwo.

Firma przeprowadzkowa może być dobrym pomysłem na biznes

przeprowadzkiCo spowodowało, że Przeprowadzki-Kraków stały się tak dochodowym biznesem? Zapytaliśmy o to jednego z właścicieli takiej firmy z Krakowa: ,,Rzeczywiście od kilku lat ruch w branży jest spory. Nie dziwi mnie też zatem to, że firm przeprowadzkowych jest coraz więcej bo naprawdę można na tym dobrze zarobić choć praca do najlżejszych nie należy – trzeba się czasami nadźwigać. Z tego jak rozmawiam z ludźmi, których przeprowadzamy wiem, że minęły już czasy gdzie cała rodzina pomagała przy przeprowadzce a też nie wszystko da się przetransportować w samochodzie osobowym. Ludzie stali się też coraz bardziej wygodni. Nie chce im się szarpać z ciężkimi komodami czy kartonami pełnymi szkła – wolą zlecić to firmie takiej jak moja. Za wygodę się płaci i to czasami naprawdę sporo bo zdarza się, że jedziemy do klienta któremu mamy przewieźć wszystkie meble a tam nic nie przygotowane i przed wstawienie czegokolwiek na samochód ludzie dopiero wyciągają ubrania z szafy – dla nas to tak naprawdę dobra sytuacja – klient płaci za czas który u niego spędzimy.

Nie jest jednak też tak, że specjalnie opóźniamy przeprowadzki czy wydłużamy ich czas, żeby zarobić – zawsze trzeba wpamiętać, że zadowolony klient jest najlepszą reklamą i tego się trzymamy.”

Firma przeprowadzkowa pomysłem na biznes
Przewiń na górę