Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Identyfikator dla psa z trwałym grawerem

Obowiązkiem każdego właściciela psa jest obowiązkowe zaszczepianie zwierzęcia przeciwko wściekliźnie. Pies przy obroży powinien przypięty mieć identyfikator potwierdzający wykonanie szczepienia, dodatkowo umieszcza się adres psa lub kontakt do właściciela.

Widoczny identyfikator dla psa

identyfikator dla psa z grawerem laserowymKiedy zwierzę przebywa w domu lub na podwórku nie jest to tak ważne aby pies posiadałam obrożę. Problem pojawia się kiedy nasze zwierze ucieknie. Przerażony pies który nie potrafi znaleźć drogi powrotnej do domu stanowi zagrożenie zarówno dla siebie jak i dla ludzi w jego otoczeniu. Dlatego warto już wcześniej pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu. Identyfikator dla psa z grawerem laserowym jest idealnym rozwiązaniem. Tabliczka jest łatwa do odczytania dla każdego kto znajdzie psa. Dodatkowo pod wpływem użytkowania, ścierania czy warunków atmosferycznych grawer nie ulega zniszczeniu ani zatarciu przez co zawsze jest widoczny. Szczególne istotne jest to w przypadku kiedy osoby znajdują błąkające się zwierzęta, ale nie mają pojęcia od czego zacząć poszukiwania właściciela. Pies bez obroży i identyfikatora trafi najpewniej niestety do schroniska dla psów. Obroża i tabliczka z danymi właściciela skraca do kilku minut czas poszukiwania osoby odpowiedzialnej za psa. Straż miejska lub policja może wtedy odwieźć zwierzę do domu. Zdarzają się również sytuacje kiedy pies ucieknie i ugryzie kogoś na ulicy. Wtedy najważniejsza jest informacja, że pies był szczepiony przeciwko wściekliźnie. 

Jeśli chodzi o konsekwencje dla właściciela psa który kogoś pogryzł niestety trzeba wziąć winę na siebie. To właściciel odpowiada za swoje zwierzę którego niedostatecznie dobrze pilnowano na prywatnej posesji. Coraz częściej właściciele czworonogów zapominają o tym ważnym obowiązku.

Identyfikator dla psa z trwałym grawerem
Przewiń na górę