Samodzielne wykonanie szalunki ścienne?

szalunki ścienne

Rozwiązanie tego pytania zależy od tego, czy mamy zamiar wykańczać powstałą powierzchnię betonową , a także od czasu, jaki rezerwujemy sobie na budowę i szybkości naszych prac. Szalunki wypożyczane są w większości na miesiąc, dlatego warto poczekać z ich wypożyczeniem do samego końca, krótko przed wylaniem betonu.

Szalunki ścienne są mocne.

szalunki ścienneNie jest to również drogą inwestycją, bo waha się w zakresie kilkuset złotych. Przy budowie domków jednorodzinnych zazwyczaj korzysta się z szalowania jednorazowego. Jednak możemy także kupić lub wynająć szalunek systemowy. I tutaj do wyboru mamy trzy rodzaje szalunku. Są to szalunki stropowe oraz szalunki ścienne Szczecin. Pierwsze z wymienionych to płyty zbudowane ze stali lub aluminium oraz obłożone sklejką. Szalunki stropowe są pulpitami ze sklejki oparte na dźwigarach. Szalunki te są wykonane z niezwykłą dokładnością, dzięki czemu ich powierzchnia jest estetyczna i nie trzeba jej wykończać. Do dyspozycji mamy trzy odmiany szalowania. Jest nim między innymi szalowanie przestawne, które demontujemy po stwardnieniu betonu i montuje w razie potrzeby w innym miejscu. Kolejnym jest szalowanie przesuwne, które bez demontażu przesuwa się w inne miejsce. Ostatnim z rodzajów jest szalowanie ślizgowe. Każdy z tych rodzajów szalunków można wypożyczyć co wychodzi taniej niż kupno desek i robocizna za szalowanie. Warto też zwrócić uwagę na to czy deski, z których wykonane są szalunki to deski wodoodporne, ponieważ jest to inwestycja na przyszłość. Wśród tych też są szalunki ścienne czy też szalunki stropowe. Oczywiście jeśli mamy dużo czasu i funduszy to takie szalunki możemy sobie zrobić sami, ponieważ nie jest to kłopotliwe.

Jeśli jednak chcemy zrobić to szybko i po kosztach choć nie koniecznie źle jakościowo to warto pojechać do miasta Szczecin gdzie znajdują się najlepsze i najtańsze wypożyczalnie szalunków ścienne Szczecin. Jeśli mamy już odpowiedź na pytanie zadane na początku artykułu to możemy z powodzeniem zabrać się za budowe swojego pierwszego domu.

Samodzielne wykonanie szalunki ścienne?
Przewiń na górę