Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Szkolenia dla pracowników

Mamy do czynienia z różnymi rodzajami szkoleń: BHP, kompetencje zawodowe i wcześniej już wspomniane szkolenie z kompetencji miękkich, inaczej zwanymi szkolenia miękkie. Mają one za zadanie nauczenia pracownika radzenia sobie z określonymi trudnościami.

Kilka słów o szkoleniach

Szkolenia dla urzędnikówSzkolenia mogą być realizowane dosłownie w każdym obszarze, jeśli pracodawca zauważy braki. Znaczna część szkoleń jest prowadzona w formie przystępnych warsztatów. Możemy je podzielić na różne kategorie: płatne przez pracodawcę, współfinansowane przez pracodawcę, bezpłatne oraz płatne przez pracownika. Dzięki sile internetu pojawiły się także takie szkolenia prowadzone na odległość, w formie e-learningu. Szkolenia dla urzędników zazwyczaj są finansowane z kieszeni pracodawcy, tak jest prawie w każdym przypadku. Warto też wpisywać przebyte kursy w swoim CV, gdyż dla pracodawców ma to ogromne znaczenie. Dobrym rozwiązaniem są także kursy finansowane z Unii Europejskiej, która bierze czynny udział w rozwoju pracowników. Ważnymi kompetencjami miękkimi umiejętności społeczne. Cała ta integracja międzyludzka to nic innego jak umiejętności społeczne. Praca w grupie, zdolności bycia osobą komunikatywną czy też relacje międzyludzkie. Duży nacisk kładzie się na radzenie sobie w sytuacjach stresowych. Asertywność czasami też jest potrzebna, aby nie ulegać zbyt często emocjom i posiadać zdolności, które nakazują nam w pewnym momencie powiedzieć “NIE”. Bycie komunikatywnym to niestety nie to samo co umiejętność mówienia. Nieważne ile mówimy, ale co mówimy. Na początku musimy przekonać się na jakim etapie szkolenia jesteśmy i czego nam brakuje na drodze uzupełnienia tych braków. W ramach szkolenia dla firm jesteśmy pewni, że kwalifikacje zawodowe ulegną polepszeniu i w najlepszym wypadku na drodze do awansu. Zważając na plusy mamy świadomość, że ta inwestycja się opłaci.

Owszem istnieją posady, które tego nie wymagają. Jeśli jednak pracodawca zmierza w tym kierunku jest to dla niego istotne. Jeśli wykażemy inicjatywę, że mimo wszystko chcemy się uczyć pracodawca odbierze to jako akceptację.

Szkolenia dla pracowników
Przewiń na górę