Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Tradycyjne i nowoczesne posadzki kamienne

Nowość czy klasyka? To pytanie jest bardzo dobrze znane i nurtuje niemal wszystkich bez względu na to czy budujemy dom, remontujemy mieszkanie czy kupujemy nowy telefon. Zawsze zadajemy sobie pytanie co jest właściwsze i co lepiej się sprawdzi. Zwolenników zarówno rozwiązań nowoczesnych jak i klasycznych nie brakuje. A które są rzeczywiście lepsze? Odpowiedzi nie ma.

O jakich nowych posadzkach kamiennych mogliśmy jeszcze nie słyszeć?

posadzki kamienneWszystko zależy od tego, co sami wolimy, i od tego w jakie wnętrze czy sytuacje ów przedmiot czy rozwiązanie ma się wpisać. Właściwie każda branża ma w swojej ofercie jedne i drugie rozwiązanie. Nawet w takich działach jak kamieniarstwo, mamy do wyboru klasykę i nowoczesność. Ktoś zapyta jak to. Urządzając dajmy na to kuchnie, możemy wybrać klasyczne posadzki kamienne lub kamienny blat, ale możemy również wybrać nowe rozwiązania. Obecnie usługi kamieniarski oferują nam coś co nazywa się spieki kwarcowe. Jest to produkt wytwarzany wyłącznie z naturalnych surowców związanych z przemysłem kamieniarskim. Jego sposób obróbki zapewnia płytkom wytworzonym za tą pomocą tej techniki dużą wytrzymałość na działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu doskonale nadaje się właśnie na posadzki kamienne, ale także na blat, gdyż nie straszne mu żadne zabrudzania i zadrapania. Co więcej płytki laminam wykonane właśnie w ten sposób stosowane również jako podłogi, ściany czy zewnętrzny elewacje i to nie tylko ze względu na ich wytrzymałość, ale przede wszystkim ze względu na ich rozmiar. Są to płyty bardzo dużego rozmiary, które są przy tym bardzo cienkie i co ważne lekkie, Dlatego często są bezkonkurencyjną alternatywą.

Oczywiście jeśli wolimy bardziej staromodne rozwiązania zawsze znajdziemy jakieś ciekawe panele czy parkiet, a na zewnętrzną część domu możemy położyć baranka. Co sobie tylko kto zażyczy to dostanie i tak spór pomiędzy klasyką i nowoczesnością nadal pozostaje nierozstrzygnięty, bo ile osób tyle gustów i opinii. A jak powszechnie wiadomo z gustami się nie dyskutuje i nie da się na to nic poradzić.

Tradycyjne i nowoczesne posadzki kamienne
Przewiń na górę