Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Trudne choroby neurologiczne

Neurologia zajmuje się leczeniem układu nerwowego człowieka. Ludzie posiadają bardzo złożony układ nerwowy, bez którego praktycznie nie mogą istnieć. Ten układ jest odpowiedzialny za przekazywanie informacji pomiędzy poszczególnymi elementami naszego ciała, tak ,aby mogło ono funkcjonować. Nie zawsze jednak ten układ pracuje tak jak powinien.

Choroby związane z rdzeniem kręgowym

choroba rdzenia kręgowegoJednym z elementów układu nerwowego jest rdzeń kręgowy, którego zadaniem jest przekazywanie impulsów pomiędzy mózgiem, a tak zwanym układem obwodowym. Jest to coś w rodzaju drogi, którą przemierzają impulsy, które posiadają jakąś informację od układu nerwowego. Jest to dość delikatny układ, który może zostać przerwany, na przykład na skutek stanu zapalnego. Taka choroba rdzenia kręgowego sprawia, że przestaje on funkcjonować w sposób prawidłowy. Zamiast tego impulsy są przekazywane do reszty ciała błędnie lub nie są przekazywane w ogóle. Z tego też powodu pacjent, który będzie miał zdiagnozowaną chorobę rdzenia kręgowego, nie będzie funkcjonował prawidłowo. Może mieć problemy z poruszaniem się lub jakieś niekontrolowane odruchy. Leczenie tej choroby jest bardzo trudne i może nawet nie być możliwe. Często kończy się także operacją. Oczywiście o całym sposobie leczenia powinien zdecydować neurolog, który będzie obsługiwał danego pacjenta. Ważne jest, aby pacjent jak najszybciej został objęty opieką neurologiczną, gdyż później może się ten stan pogłębić.

Choroby neurologiczne są o tyle trudne, że brak jest odpowiedniej ilości specjalistów w tej dziedzinie. W większości przypadków pozostaje tylko i wyłącznie leczenie prywatne, zwłaszcza jeśli nie chcemy czekać w długoletnich kolejkach. Jako, że czas gra zawsze na naszą niekorzyść, to długoletnie kolejki raczej nie wchodzą tutaj w grę.

Trudne choroby neurologiczne
Przewiń na górę