Zamówienie nowych firanek

Zmiana firanek sprawia, że całe pomieszczenie wygląda inaczej. Wymieniając ten jeden element dekoracji, możemy zyskać bardzo wiele. Nowa firanka może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało np. na cieplejsze lub jaśniejsze. W dzisiejszych czasach okna mogą mieć bardzo różną wielkość, dlatego przeważnie decydujemy się kupować firanki na wymiar.

Jak przygotować się do zakupu nowych firan?

firany na zamówienieJeśli nasze okna są w miarę wymiarowe, możemy oczywiście pokusić się o kupno gotowych już firanek. Oryginalnie zapakowane, gotowe firanki znajdziemy w niemal każdym sklepie z dekoracjami. Można także udać się do typowego sklepu z firankami i kupić egzemplarz wystawowy. Większość z nas kupuje jednak firany na zamówienie. O czym warto wtedy pamiętać? Przede wszystkim musimy dobrze wymierzyć swoje okno. Firanki nie powinny sięgać parapetu. Oczywiście wiele zależy od naszego gustu. Jedni wybiorą króciutkie, lecz stylowe zazdrostki, inny z kolei proste, eleganckie panele. Niezwykle istotna jest szerokość firanek. W przypadku klasycznych stylizacji nie wystarczy bowiem zmierzyć szerokości okna czy karnisza. Istotne jest to jak gęsto chcemy powiesić firankę. Większość osób kupuje dwa razy tyle materiału, ile wynosi szerokość okna. Niektórzy konsumenci wolą jednak bardzo gęsto powieszone firany, które posiadają liczne zakładki. Wszystkie typy firanek można kupować w sklepach internetowych, jednak wówczas jesteśmy zdani sami na siebie i musimy bardzo dobrze przemyśleć interesujące nas wymiary.

Jak to zwykle w przypadku robienia zakupów bywa, kupno firan w dużej mierze jest uzależnione od naszych indywidualnych upodobań. Każdy klient powinien jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim istotne jest bardzo dobre wymierzenie okna, w którym ma zawisnąć nasza wymarzona firanka. Kolejnym krokiem jest zastanowienie się nad tym, jak gęsto chcemy powiesić firanę.

Zamówienie nowych firanek
Przewiń na górę