Alfabet Polski

Serwis dla ludzi ceniących polską mowę

Poszukiwania ośrodka leczenie uzależnień od hazardu

Już jako nastolatek bardzo lubiłem zakłady bukmacherskie. Z wiekiem zacząłem również odwiedzać kasyna. Wydawało mi się, że jest to, jak najbardziej normalne. Ot, raz na jakiś czas szedłem do kasyna. Czasem przegrywałem, czasem wygrywałem, ale miałem wrażenie, że cały czas kontroluje moje hobby oraz wydatki. W pewnym momencie, sprawa jednak wymknęła mi się spod kontroli.

Znalazłem profesjonalny ośrodek terapii uzależnień

ośrodki terapii uzależnień od hazarduDopiero nowo poznana dziewczyna uświadomiła mi, że coś jest ze mną nie tak. Dłużej się nad tym zastanowiłem. Zacząłem prowadzić pamiętnik i spisywałem własne myśli. W końcu doszedłem do wniosku, że faktycznie jestem uzależniony i potrzebuje pomocy. Większość bliskich osób już się ode mnie odwróciła, a poza tym wiedziałem, że w takiej sprawie jest mi potrzebna pomoc profesjonalisty. Zacząłem się zastanawiać, gdzie w okolicy znajdują się ośrodki terapii uzależnień od hazardu. Na szczęście znalazłem odpowiednie miejsce bardzo szybko i natychmiast się tam udałem. Czułem, że jeśli nie skorzystam natychmiast z profesjonalnej pomocy w takim ośrodku, zaraz znów pójdę do kasyna i stracę wszystko. Wybrany przeze mnie ośrodek okazał się bardzo profesjonalny i fachowy. Można tam było liczyć na sprawdzona pomoc o każdej porze dnia i nocy. Znajdowały się tam zarówno oddziały zamknięte, jak i otwarte, gdzie można było dochodzić do siebie i powoli wracać do normalności, ucząc się na nowo życia w społeczeństwie.

Skorzystałem z pomocy tego miejsca i dopiero wtedy zrozumiałem, jak poważny był mój stan. Dowiedziałem się, że w przypadku uzależnienia od hazardu sprawa jest o tyle trudna, że hazard nie wpływa bezpośrednio na stan zdrowia fizycznego, tak jak alkohol czy narkotyki, dlatego pierwsze objawy uzależnienia są bardzo łatwo przeoczane.

Poszukiwania ośrodka leczenie uzależnień od hazardu
Przewiń na górę